Styl salonu a meble

Każdy z nas ma własną wizję wymarzonego salonu. Zazwyczaj jest ona odbiciem naszego gustu, upodobań, stylu życia, przyzwyczajeń i tego, czym się inspirujemy. Jeszcze do niedawna dla wielu ludzi wyobrażeniem idealnego salony były jednolite pod względem wyglądu meble. Szalonym powodzeniem cieszyły się gotowe komplety, składające się z szafki, regału, stolika RTV czy witryny z tego samego materiału, koloru i utrzymane w jednakowym stylu. Obecnie bardziej niż w stronę jednorodności, idzie się w kierunku poszukiwania bardziej oryginalnych rozwiązań. Teraz chcemy mieszkać i urządzać się w sposób jak najbardziej oryginalny. Poszukujemy unikatowych modeli, które niekoniecznie są ze sobą zbieżne stylistycznie, ale razem z innymi elementami wystroju tworzą nietuzinkowe, pełne charakteru wyposażenie.

Postaw na ponadczasowość

Projektując i urządzając salon, czy jakiekolwiek inne pomieszczenie w domu, chcemy zastosować w nim takie rozwiązania, które sprawdzą się w dłuższej perspektywie i nie „opatrzą się” nam po kilku miesiącach. Mało komu uśmiecha się, by dokonywać przemeblowania i zmiany aranżacji częściej, niż jest to konieczne. Wybierając zatem sprzęty do swojego mieszkania, powinno się poschodzić do tego z rozwagą, a nie kierować się impulsem. O ile oczywiście okresowa wymiana dodatków nie jest czymś uciążliwym (wręcz przeciwnie – może ożywić wnętrze i wydobyć z niego jeszcze więcej atutów), o tyle już zakup nowych mebli mógłby być zbyt obciążający dla domowego budżetu.

Jakość mebli do salonu

Warto inwestować w modele uniwersalne, czyli takie, które dobrze będą komponowały się z różnorodnymi akcesoriami i wytrzymają próbę czasu. Na pewno do takich sprzętów można zaliczyć wykonane z naturalnego drewna szafki, stoliki, regały i komody. W sklepie pastform.pl można znaleźć mnóstwo wspaniałych modeli, odpowiednich zarówno do większych, jak i mniejszych przestrzeni. Są one wykonywane ręcznie, z wykorzystaniem surowców wysokiej klasy i montowane z najwyższą starannością. Inspirowane stylem lat 60.-tych, posiadają w sobie nieodparty urok retro i doskonale wyglądają zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych, a nawet rustykalnych wnętrzach. Co ważne, wybrane modele można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i zamówić je na określony wymiar oraz dobrać detale, które najbardziej nam odpowiadają.

Estetyka mebli salonowych

Jakość i wspaniały wygląd są ze sobą nierozłącznie związane. Każdy mebel, gdy jest nowy, wygląda świetnie, ale intensywne użytkowanie potrafi szybko zweryfikować, czy mamy do czynienia z wartościowym produktem. Tylko te sprzęty, do których produkcji użyto naprawdę dobrych materiałów, będą prezentować się dobrze przez długie lata. Uroda naturalnego drewna nie przemija i nawet, gdy zmieni nam się koncepcja całego wnętrza i zechcemy nadać mu zupełnie nowy wyraz, drewniane meble odnajdą się w nim znakomicie. 

 

Komentarze (0)

6be5fe023b332cdc2ceabb3d0508ce23